Sayfa 827/827 İlkİlk ... 327727777817825826827
Arama sonucu : 6616 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Sn. Efe 09 Neler oluyor? Olumlu mu olumsuz mu; Yorumu bir yana, Yapılan işlemin anlamı ne olabilir, Paylar satılacak bedeli Tukaş a para olarak mı dönecek, gmyo olan bir şirketine gidiyor. Anlamlandıramadım, ya da bunu anlayabilecek bilgi düzeyinde değilim. Niyet ne olabilir? Maksat ne olabilir?

Adra Holding ile borsaya açık Adra Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı ayrı şirketler. Okullu Tukaş hisselerini borsaya açık olmayan Adra Holding'e devretti. Bu holding ne zaman kuruldu blmiyorum ama yeni kurulmuş olabilir. Okullu kardeşler sahibi oldukları şirketlerini bir holding çatısı altında toplayıp, holding olma avantajlarından faydalanmak istemiş olabilirler. Belki de Holding'in içini sahibi oldukları şirketlerle doldurup halka arz etme düşünceleri de vardır.....

Bakalım n'olcak?

3.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Adra Holding ile borsaya açık Adra Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı ayrı şirketler. Okullu Tukaş hisselerini borsaya açık olmayan Adra Holding'e devretti. Bu holding ne zaman kuruldu blmiyorum ama yeni kurulmuş olabilir. Okullu kardeşler sahibi oldukları şirketlerini bir holding çatısı altında toplayıp, holding olma avantajlarından faydalanmak istemiş olabilirler. Belki de Holding'in içini sahibi oldukları şirketlerle doldurup halka arz etme düşünceleri de vardır.....

Bakalım n'olcak?
    Size ve Efe 09 a ; hem kapsamlı ve ayrıntılı hem de nitelikli bilgi ve fikirlerinizi sunduğunuz için teşekkür ederim.

4. TUKAS.NSE (Yıldız Pazar), Alıcı Üye: YAT Satıcı Üye: YAT (Fiyat: 8 TL, Miktar: 588.924.000 adet). İşlem gerçekleştirilmiştir.

https://www.tomatonews.com/en/italy-...th_2_2428.html

Çin,üretimdeki artışını daha çok kendi içindeki tüketim artışı için değerlendirecekti,daha önceki paylaşımlarımda bu konuyu aktarmıştım.Bu yıl için üretim maliyetimiz de İtalya nın yarısı Çin den de daha düşük olacak.

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Arkadaşlar iyi akşamlar..Enflasyon muhasebesinin 3.çeyrek için Şirketimize etkisi konusunda bazı düşüncelerim var,katkı yapmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim..Öncelikle 2024 yılı 1.ve 2.çeyrek için ciro satış ve maliyet fiyatlarını paylaşmam gerekirse,

-1.çeyrek için satış fiyatı 36,67 lira,maliyet ise 26,97 lira

-2.çeyrek için satış fiyatı 42,08 lira,maliyet ise 32,60 lira

Görüldüğü gibi çeyrekler bazında da enflasyon kaynaklı oransal artışlar görülmektedir.Burada maliyet rakamları direkt olarak stokları da etkilemektedir.Hesabıma göre de son bilançodaki stok rakamı üzerinden yaklaşık 59 bin tonluk stoğumuzun olduğu görülmektedir.3.çeyrek ise üretimin yapıldığı döneme denk geliyor ve burada mevcut stokların maliyet kalemi ile birlikte 3.çeyrekteki üretimin maliyetinin alınması suretiyle ortalama bir maliyet oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.Geçen yıla göre başta salçalık domates olmak üzere kapya biber,mısır,taze fasulye gibi hammadde ürünlerindeki maliyet düşümünden dolayı(domates için geçen yıl 2,5-3,5 lira arası maliyetler var iken bu yıl için takip ettiğim kadarıyla 1,25-2,00 lira arası fiyatlardan domates tedariki olmaktadır)ortalama ürün maliyetinin 3.çeyrekte düşeceğini tahmin ediyorum.Stokta 59.000 tonluk ürün var olduğuna ve geçen yıllarda 3.çeyrekte 110-130.000 ton arası üretim yapıldığını.bu yıl ise gerek konserve ve salça gerekse de dondurulmuş sebze üretiminin kapasite artışlarıyla bunlara ilave olacağını,bu toplam üretim rakamının da 59.000 tonluk stoktaki miktara göre yaklaşık 3 kat olabileceğini var sayarsak 3.çeyrekte maliyet rakamının önemli miktarda düşmesini ve böylece kar marjının yüzde 40-45 oranlarını çıkmasını bekleyebiliriz.Başlangıçta söylediğim gibi yanıldığım noktalar varsa katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar olursa paylaşırlarsa sevinirim..Saygılarımla..

Adra Holding e şirket hisseleri devrolmaya devam ediyor..

ADRA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ("Şirket") ortaklarından Cem OKULLU'nun sahip olduğu Şirket sermayesinin %23,15' ine karşılık gelen 68.000.000.-TL nominal değerli paylar, 1.-TL nominal değerli kapalı hamiline pay için 30,00 TL fiyatla ve ADRA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ("Şirket") ortaklarından Cengiz OKULLU'nun sahip olduğu Şirket sermayesinin %29,96' sına karşılık gelen 88.000.000.-TL nominal değerli kapalı hamiline paylar, 1.-TL nominal değerli kapalı hamiline pay için 30,00 TL fiyatla Kurumumuz aracılığıyla (Alıcı/Satıcı Üye) Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında Ek-1'de yer alan listedeki yatırımcıya satılacaktır.
    Satılacak olan 156.000.000.-TL nominal değerli payların tamamı halihazırda Borsa'da işlem görmeyen(KH) niteliktedir.
    Söz konusu işlemde beher payın satış bedeli Borsa'nın "Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür" hükümleri dikkate alınarak belirlenmiştir.
    Satış işleminin 24.09.2024 tarihinde gerçekleştirilmesi öngörülmekte olup işlem takasının Pay Piyasası takas işlemleri süreci dışında gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
    Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat vb. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
    Söz konusu işlemin Borsa İstanbul AŞ Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında gerçekleştirilmesi için bugün (20.09.2024) Borsa İstanbul'a başvuru yapılmıştır.
    Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Arkadaşlar,bazı ihracat birliklerinnin bugün paylaştıkları duyuru..

Aşağıda belirtilen tarih ve GTİP’ lerde Domates Mamulleri veya Patates İhracatı gerçekleştiren veya gerçekleştirecek olan üyelerimizin, Birliğimiz Devlet Destekleri-2 Şubesi ile irtibata geçmesini önemle rica ederiz.

GTİP

Ürün Adı

UYGULAMA DÖNEMİ

0701.90

Patates

15 Ağustos 2024 - 31 Aralık 2024

0712.90.30.00.00

Domates (Kurutulmuş)

15 Ağustos 2024 - 31Temmuz 2025

2002.10

Domatesler (tüm veya parça halinde)

2002.90