Sayfa 513/530 ÝlkÝlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon
Arama sonucu : 4236 madde; 4,097 - 4,104 arasý.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alýntý Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazýyý Oku
    fikir yürütecek olur isek þirketi satmayý planlýyorsa elindeki % 82 hissesini artýrmak istiyor olabilir
    þirketi ondan iyi bilen yok tabiki þu anki finansallarýyla 5 FK dan satýlan þirketin karlýlýðýný daha da artacaðýný düþünüyorsa hisseyi ucuz ucuz topluyor
    sahibi eski borsacý cfosu ise eski piyasa profesyoneli
    Sýkýntý þurada, ben toplanan bir mal da görmüyorum. Bazen yabancý, bazen fonlar 3-4 milyon oluyor, bazen azalýyor, bazen artýyor, fonlar gir çýk yapýyor. Ama 2-4 milyon arasý dalgalanýyor. Bir de pek hareket etmeyen iþ de 5 milyon var. Gerisi kayda deðer deðil. Bir ara teb biraz almýþtý, ama arkasý gelmedi.
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

2.  Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    Sýkýntý þurada, ben toplanan bir mal da görmüyorum. Bazen yabancý, bazen fonlar 3-4 milyon oluyor, bazen azalýyor, bazen artýyor, fonlar gir çýk yapýyor. Ama 2-4 milyon arasý dalgalanýyor. Bir de pek hareket etmeyen iþ de 5 milyon var. Gerisi kayda deðer deðil. Bir ara teb biraz almýþtý, ama arkasý gelmedi.
    Ýþ yatýrýmdan ak yatýrým deniz yatýrým ve tebin ayný kiþi olduðunu düþünüyorum bu kurumlardan hep blok alým alýyor 2,5 milyonluk yatýrým fonu 2,5 milyonluk citi satýþlarýný bunlar blok olarak aldý

Alýntý Originally Posted by deniz güneþ Yazýyý Oku
    evet son çeyrek
    bir önceki çeyreðe göre (2023 III çeyrek) % 30 satýþ geliri artýþý bekliyorum
    bir önceki brüt kar marjý % 57 bununda 59-60 gibi gerçekleþeceði

3 MÝLYAR TL satýþ geliri

1.75 MÝLYAR TL BRÜT KAR

1.37 MÝLYAR TL finansman gideri öncesi faaliyet karý

470 MÝLYON TL finansman gideri

900 MÝLYON TL NET KAR

vergi gideri - geliri deprem vergisi son taksiti ödendi

en kötümser rakam 800 olur

benim beklentim 850 MÝLYON TL net kar

bir önceki 376 yanýnda beni heyecanlandýrýyor

daha baþka heyecan arayanlar için borsamýzda o tür hisse çok

olmadý yamaç paraþütçülüðü
    bir önceki çeyrek (2022 son çeyrek)

376 MÝLYON TL 2023 son çeyrek 800

çok kötü bulmuþlar ki

bb5d8dd1-6e2f-4f7b-92ce-006351679858.jpg

bu grafik çizilmiþ (DEVA/BÝST 100)

bu grafik ancak konkordato ilan etmiþ bir

þirkete ait olabilir
    yenilgi yýllarý, iyi bir okuldur

4.  Alýntý Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazýyý Oku
    Ýþ yatýrýmdan ak yatýrým deniz yatýrým ve tebin ayný kiþi olduðunu düþünüyorum bu kurumlardan hep blok alým alýyor 2,5 milyonluk yatýrým fonu 2,5 milyonluk citi satýþlarýný bunlar blok olarak aldý
    Ýnþ dediðin gibidir, ama artýk sabýr sýnýrlarýný zorladýðý net.
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

5.  Alýntý Originally Posted by defineci Yazýyý Oku
    Kaðýtta ky kalmamýþ, herkes terketmiþ. Bir garip hisse. Bilanço geldi kimse yazmýyor.
    Deva yý ne zaman alsam kuvvetli bir dayak yiyiyorum ve sonra zararýna satýp vedalaþýyorum. Hiç yüzümü güldürmedi.
    Bugün de biraz aldým , bakalým yine dayak gelecek mi
    Kapanýþ fiyatýmýz ; 77,15 TL
    Yarýn inþallah yükselir.

6. Halka açýklýðý çok düþük. 35 Milyon civarý dolaþýmda hissesi var. Ýstense çok hýzlý bir þekilde yükseltilebilir. Sýð bir hisse. Bilanço güzel gelirse , hýzlý bir yükseliþ yapabilecek potansiyele sahip bir hisse.

7.  Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    Ýnþ dediðin gibidir, ama artýk sabýr sýnýrlarýný zorladýðý net.
    mesala günlük iþlemlere baktýðýmýzda bir fon geliyor bir günde 250 bin lot satýyor satýlan bu 250 bin lotun 220 bini blok olarak teb alýyor ertesi gün baþka bir fon geliyor bir günde 300 bin lot satýyor ayný gün 250 bin lotu blok olarak iþ alýyor blok satýþlar genelde böyle karþýlandý.

Sayfa 513/530 ÝlkÝlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •